CENAZE DEFİN HİZMETLERİNDE TAKİP EDİLEN YÖNTEM

     Trafik kazası, vurgun veya şüpheli ölümü neticesinde şehrimizdeki Cumhuriyet Başsavcılık Ölüm Raporu - Mesai dahilinde evde ölürse bağlı bulunduğu mahalle sağlık ocağından - Hastanelerde ölenlerin ise hastaneden aldığı ölüm raporunu tatil günlerinde evinde ölenlerin ise mesai dahilinde mahalle sağlık ocağından değiştirmek üzere Adli Tabiblikten alacağı ölüm raporunu aldıktan sonra Müdürlüğümüze(Şehir Mezarlığımıza) işlem yapmaya gelmek mecburiyetindedir. Ölüm raporu almadan yıkamak dahil hiçbir işlem yapılmaz.

    Ölüm Raporunu aldıktan sonra Müdürlüğe gelen cenaze sahiplerinden hangi vakitte, hangi cami den ve hangi adresten kalkacağı bilgileri alınarak günlük program yapıldıktan sonra cenaze arabası tahsis edilir. Yıkama işlemi yapıldıktan sonra cenaze görevlendirilen Belediye İmamı nezaretinde defnedilir. Ayrıca ücretsiz otobüs temin edilerek cenazeye katılacak vatandaşlarımızın  mezarlığa gidiş-dönüşü sağlanır. Tüm bu işlemler ücretsiz yapılır.

    Mezar yeri olanlardan mezar yer bedeli alınmaz; mezar yeri olmayanlara ise Belediyemizce ücretsiz olarak defnedilir. Mezar yeri almak isteyenlerden ise her yıl Belediye Meclisince tespit edilen tarifeye göre ücret alınarak yer tahsisi yapılır.
 
Şehir Mezarlığı              113  Dönüm
Karahıdır Mezarlığı        5.5  Dönüm
Eski Mezarlık                  5     Dönüm
Musevi Mezarlığı            8.2  Dönüm

 

Belediyemizin Yeni Logosu Hangisi Olsun

Logo 1
Logo 2

Anket sonuçlarını gör.
26°C
Az Bulutlu


EURO 4,3278 TL
DOLAR 3,6580 TL
IMKB 108434 TL
ALTIN 151,499 TL