Windsor probe testi, uygulamalı olarak gösterildi

1.12.2023

Windsor probe testi, uygulamalı olarak gösterildi

Kırklareli Belediyesi tarafından, şehirdeki inşaat sektöründe hizmet veren firma yöneticileri ve yetkililerine verilen beton kalitesine yönelik deney yöntemlerinin ve sonuçlarının değerlendirilme semineri sonrasında, uzman isimlerce, yetkili personelimizin de katıldığı bir beton testi gerçekleştirildi.

Kırklareli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Kadir Kılınç’ın anlatımı eşliğinde, İlkon İnşaat Danışmanlık ve Mühendislik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’nden Kamil Onur Önal ve ekibi tarafından windsor probe testi yapıldı.

Test sonrası, tespit edilen matematiksel ve kimyasal değerler, literatürün belirlediği standart değerler ile karşılaştırıldı.

Kamil Onur Önal, özel ekipmanlar eşliğinde yapılan ve beton kalitesinin batma direncinin ölçüldüğü deneyin, artık sadece sektörel bir gereklilik değil, yaşamsal öneme sahip bir unsur olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli’nin riskli deprem bölgesinde olmamasına rağmen, belediye olarak bu konudaki tedbir düzeyinde üst düzey bir duyarlılıkla çalıştıklarına ifade ederek, bundan sonraki süreçte de, konunun uzmanlarıyla, ortak çalışmalar yaparak, ilgili birim personelinin en iyi donanımla tecrübelendirilmeye devam edileceğini belirtti.

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.