Başkan Kesimoğlu, kriz masasında çalışmalarla ilgili bilgi aldı

8.12.2023

Başkan Kesimoğlu, kriz masasında çalışmalarla ilgili bilgi aldı

“Belediyemiz, yağış sonrası üstün bir gayretle çalışmaya devam etmektedir”

Kırklareli’nde 3 Aralık Pazar akşamı başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yarım saatte metrekareye 49 kg yağışın düştüğü şehirde, Kırklareli Belediyesi, tüm ekipleriyle sahadaki çalışmalarını sabah saatlerine kadar sürdürdü.

Tüm birimler, ekipler ve iş makinaları, sağanak yağıştan etkilenen bölgelerde, yoğun bir tempo ile çalışarak, olumsuzlukları gidermek için seferber oldu.

Yaşadığı ciddi sağlık sorunu nedeniyle, önemli bir böbrek ameliyatı geçiren Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu da, doktorunun izniyle, Başkan Yardımcılarının yeraldığı kriz masasında, çalışmalara eşlik ederek, anlık bilgiler aldı, gerekli önlem ve tedbirlerin uygulanmasını denetledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısı neticesinde, gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Başkan Kesimoğlu; “Kırklareli Belediyesi olarak, yağışla ilgili simülasyonlarımızı her zaman güncel tutmaktayız. Sahada ise hangi düzenleme gerekiyorsa, ekip arkadaşlarımız, istisnasız her bölgede, bununla ilgili önlemleri alıyor. Ancak buna rağmen, yarım saat içinde olağanüstü bir yağışla karşı karşıya kaldık. Bu bir doğal afettir. Dünya’nın hangi şehrine giderseniz gidin, en donanımlı altyapılar bile, böyle bir yağıştan olumsuz etkilenir. Bunlarla ilgili haberlere sık sık televizyon ve gazetelerde rastlamaktayız. Bizim görevimiz, yağış öncesi tedbirleri almak ve sonrasındaki krizleri çözmektir. Her iki aşamada da, belediyemiz, üstün bir gayretle çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir” dedi.

Başkan Kesimoğlu yağış sonrası; bekoloder, loder, greyder, kamyon, açık kasa kamyonet, itfaiye araçları, kurtarma araçları, vidanjör, kanal açma  ve süpürme araçlarından oluşan ekipmanlarla, Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere belediyenin tüm birimlerinin 100’den fazla personelle saha çalışmalarına hakim olduğunu belirterek; “Kriz masamızda, günün başlamasıyla beraber, devam edecek uygulama ve çözümlerin planlarını oluşturduk. Vatandaşlarımız şundan emin olsunlar. Kırklareli Belediyesi, böyle olumsuz durumlara her zaman hazırlıklıdır ve yaşanılan mağduriyetleri gidermek için, hiç bir hemşehrimizi yalnız bırakmayacaktır. Altyapımız, teknik olarak bütün şehirlerle aynı standartlardadır. Ancak afetlerin ve doğanın gücü karşısında geçici sıkıntılar yaşanabilmektedir. Sorunları çözüme ulaştırmak, Kırklareli Belediyesi’nin en güçlü olduğu konulardan birisidir. Bir kez daha vatandaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyor, yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum” ifadesinde bulundu.

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.