Duyurular

Duyurular

“Kırklareli’nin bu başarısı daha da büyüyecek”

1.12.2023

“Kırklareli’nin bu başarısı daha da büyüyecek”

3. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı’nın açılışında konuşan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 2019 yılında büyük hedeflerle açılışını yaptıkları Kapalı Pazar Yeri ve Fuar Alanı’nın, hedeflediği noktaya büyük bir olgunlukla ulaştığını, gelinen noktada yaşanılan başarının Kırklareli’nin başarısı olduğunu söyleyerek, bundan sonraki süreçte marka şehir olarak daha büyük işlere imza atacaklarını ifade etti.

Kırklareli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, 3. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı, 30 Kasım Perşembe günü, saat 14:00’da, coşkulu bir tören eşliğinde açıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri, iş insanları, üreticiler, kurum ve kuruluş müdürleri, firma yetkilileri ve bölge halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşmalar gerçekleştirildi. Renkly Fuarcılık adına Önder Harbili ve Ticaret Odası Başkanı Turhan Altıntel’in ardından, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu bir konuşma yaptı.

Protokolü ve misafirleri selamlayan Kesimoğlu, fuarın düzenlenmesinde emekleri olan Kırklareli Valisi Birol Ekici ve mahiyetindeki çalışma arkadaşlarına, Ticaret Borsası’na, birlik başkanları ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

 Trakya’nın tarım ve hayvancılıkta çok ayrı bir noktada olduğunu belirten Başkan Kesimoğlu; “Bilim Atatürk’ün manevi mirasıdır. Kentimizi her zaman bilimin ışığında geliştirmeye gayret ediyoruz. Tabii ki bu mücadelede sivil toplum örgütlerimiz ve toplumun bütün bileşenleri ile bugün de bir aradayız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ama teşekkürün en büyüğü, alkışların en güzeli Kırklareli halkı için gelmeli” dedi.

Kesimoğlu konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Bu güzel binayı ilimize 2019 yılında kazandırdık. Trakya’da ilk ve tek Türkiye’de sekizinci. Bunu tabii ki Kırklareli halkının büyük teşvikleriyle, gönül dostluğuyla, belediyemizin kısıtlı imkanlarıyla yaptık. Buraya artık Kapalı Pazar yeri demekten ziyade, büyük bir fuar alanı demek bu binanın oluşumunda katkısı bulunan herkese duyduğumuz saygını sonucudur diye düşünüyorum. Bugün gördüğünüz gibi yine yüzlerce, binlerce vatandaşımız bir arada. Bu, Kırklareli’nin başarısı. Açılışını yaptığımız bu fuar,  Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli’nin, marka şehir olma anlamında katettiği mesafenin çok somut bir örneğidir. Açılışından bugüne kadar burada çok çeşitli etkinlikler yapıldı. İlk fuarda ‘acaba üstesinden gelebilecek miyiz?’ diye tedirginliğimiz vardı. Ama 3.süne geldiğimizde bunun ne kadar olgunlaştığının, ne kadar doğru bir tespit yaptığımızın, hazzını, keyfini ve onurunu yaşamaktan ayrıca mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Gelinen bu noktada 20 yıllık emeğini, bilgisini, sağduyusunu bizlerle paylaşan Renkly Fuarcılık, sevgili Umut ve Önder kardeşime de ayrıca teşekkür etmeyi zevkli bir görev kabul ediyorum.”

Kırklareli’nin çok kısa zamanda önemli aşamalar kaydettiğini belirten Kesimoğlu; “Bugünlere  emekle, sabırla, dayanışma ve sevgiyle gelindi. Bugün bunun somut örneğini birlikte yaşıyoruz. Bu birliktelik anonim bir birliktelik. Bundan sonraki fuarların; gelişen kentimizin tanıtılmasında ve daha da büyümesinde, daha çağdaş, daha yararlı, daha iletişimi güçlü bir kamu hizmetinin sunulmasında büyük yararlar getireceğine inancımla, katılımınızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum. En alt noktadan en üst noktaya getirilmesinde katkı koyan yol arkadaşlarımı kutluyorum. Burada stand açan, varlıkları ve ekonomileriyle, tecrübeleri ve birikimleriyle bizim bu fuarımıza katkı sunan bütün katılımcı arkadaşlarıma huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Her birinizi bir kez daha sevgiyle, saygıyla, dostlukla selamlıyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Program, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik ve Kırklareli Valisi Birol Ekici’nin konuşmaları ile devam etti.

Daha sonra açılış kurdelası kesildi. Protokol heyeti, beraberindekiler ile beraber standları gezdi ve fuar katılımcılarıyla görüştü.

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.