Atatürk Evi’ni her yaştan ve her kesimden insan ziyaret ediyor

20.12.2023

Atatürk Evi’ni her yaştan ve her kesimden insan ziyaret ediyor

17 Ocak 2018’deki açılışından bu yana yaklaşık 750 bin kişinin ziyaret ettiği Atatürk Evi, her yaştan ve her kesimden insanı misafir ediyor.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelenlerin yanı sıra; Atatürk Evi’ni, Bulgaristan, Yunanistan, Karadağ, Makedonya gibi balkan ülkelerinden gelen ziyaretçiler de büyük bir hayranlıkla geziyor.

Atatürk Evi, kafile halinde gelen ziyaretçilerin yanı sıra; yerli ve yabancı siyasetçiler, belediye başkanları, büyükelçiler, devlet adamları, sanatçılar, tiyatrocular ve ünlü isimlerin de geldiği şehrin en önemli yapıtlardan birisi olarak zirvedeki yerini koruyor.

Haftaiçi, ilk-orta ve lise öğrencilerinin de inceleme yapmak üzere geldiği ev, haftasonları adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle çocuklar, bu ziyaretten oldukça memnun ayrılıyor.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu,  yaptığı açıklamada; “Atatürk Evi, geçen zaman içinde popülaritesi yüksek bir konuma ulaştı. Şehrimize gelen tüm misafirlerimiz, burayı görmeden Kırklareli’nden ayrılmıyor. Hatta sırf bu evi görmek için gelenlerin sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Bugüne kadar, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın yanı sıra, bu önemli yapıtımızda, birçok ünlü ismi de ağırlamış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Şehrimizin ve bölgemizin geleceğine güzel bir eser bıraktık ve bunu halkımızla birlikte başardık. Daha nice eserleri ve girişimleri, Kırklarelimize, vatandaşlarımızla birlikte kazandıracağız” diye konuştu.

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.