“Cumhuriyetin 100. Yılında Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” konulu söyleşi güne damgasını vurdu

13.02.2024

“Cumhuriyetin 100. Yılında Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” konulu söyleşi güne damgasını vurdu

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt’un konuşmacı olarak katıldığı, “Cumhuriyetin 100. Yılında Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” konulu söyleşi saat 17:00’da, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Söyleşinin açılış konuşması ADD Kırklareli Şube Başkanı Erdem Erdin tarafından yapıldı. Erdin, Cumhuriyetin temel değerlerinin geldiği noktaya vurgu yaparak, bu değerlerin mutlaka yaşatılması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Hüsnü Bozkurt, yaklaşık bir saat boyunca Cumhuriyetin dünü ve bugününü, kuruluş aşamasındaki siyasi ve sosyal yapıyı, Atatürk’ün Cumhuriyeti kurarken ülkeye ve dünyaya olan bakış açısını ve bağlantılı birçok konuyu, evrensel bir pencereden değerlendirerek katılımcılara aktardı.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyada bir örneği daha olmadığını anlatan Bozkurt, Batı’nın bu kuruluş sürecinde yarattığı türlü zorluklara rağmen, Samsun’dan yola çıkan Mustafa Kemal’in ve beraberindeki arkadaşlarının bu olumsuzluklara nasıl göğüs gerdiğini anlattı.

Hüsnü Bozkurt, Türkiye’nin birçok yerinde söyleşilere katıldığını belirterek; “İnanın ülkemizdeki insanların yüzde 70’i Atatürk’e ve onun devrimlerine gönülden bağlı. Bizler her zaman çoğunluğuz ve bu değerleri yaşatmaya devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.